![](http://sch243.kyiv.ua/wp-content/uploads/2021/04/173533304_2862892650640107_3853145002587853010_n-1024x1024.jpg)
На уроці зарубіжної літератури у 5-А класі на тему “Туве Янссон. Чарівність художнього світу героїв.” учитель зарубіжної літератури Валентина Олексіївна Мельник подорожувала зі своїми учнями до Казкової Країни Мумі-Тролів.
Коротко про тему:Ту́ве Марі́ка Я́нссон ( народилася 9 серпня 1914, Гельсінкі) — фінська художниця шведського походження, романістка, дитяча письменниця та ілюстраторка.
.. .”Не варто боятися бути собою. Бо наші дивності – це і є те, що допомагає нам знаходити вихід із найскладніших історій”- так вважала Туве Янссон.
Про мумі-тролів Янсон написала 9 книг (перша вийшла 1945, остання — 1970). Отання повість – «Наприкінці листопада».
У місті Тампере у Фінляндії є музей «Долина мумі-тролів», присвячений творчості Янсон. Його колекції налічують близько 2000 робіт.
На північному заході Фінляндії на острові Кайло розташовано тематичний парк, де гостей розважають герої книжок. У парку немає атракціонів. На зиму, коли мумі-тролі впадають в сплячку, парк зачиняється.#ТворчіВчителі_243#Талановитідітишколи243